/ Vítá Vás OK Sedlčany
Doufáme, že se na stránkách budete jednoduše orientovat a naleznete vše potřebné.
/ Informace o oddílu
V této sekci se dozvíte něco o historii oddílu, organizaci a jeho úspěšných reprezentatech na poli rychlostní kanoistiky.
/ Dračí lodě
Tato sekce patří informacím o místním týmu
dračích lodí - PRŮTRŽ DRAČEN.
/

2.kolo testů do SCM

2.kolo testů do SCM
1. 12. 2013 10:47:05

Sobota 9.11. a 30.11. s sebou přinesla kompletní završení letošní sezóny 2013, ve znamení druhého kola výběru do SCM. Testy se konaly v Praze, náhradní termín pak v Nymburce. K druhému kolu se letos svými výsledky na závodech ČP probojovalo celkem 6 závodníků. Přes komplexní fyzické výběrová kritéria prošlo 5 sedlčanských závodníků. Ti se zařadili mezi nejlepších 80 závodníků rychlostní kanoisitky ve věku 12-17 let.Výběrová kritéria do SCM pro rok 2014 byla následující a skládala se ze dvou kol.

První kolo určovaly výsledky jednotlivců ze závodů ČP a pořadí jednotlivců v daných kategoriích. Konkrétní podmínky 1. kola naleznete zde.

Poslední závod ČP ukázal, kdo v žebříčku kategorií prošel do druhého kola. Číslo postupujících bylo pro Sedlčany velmi příznivé v porovnání s předchozími roky. Projevil se talent některých jednotlivců, ale zároveň také cílená, celoroční a nelehká příprava. Dalším faktorem jistě hraje roli v posouvání našich silných ročníků do vyšších kategorií (žáci/ky a starší).

 

V prvním kole tedy závodníci museli prokázat své schopnosti na vodě - jak dovednosti vytrvalostní, tak i rychlostní. V dalším kole se pozornost zaměřila na obecné a komplexní prvky přípravy, které k rychlostní kanoistice přirozeně patří - běh, plavání a posilování. Jednotlivá výběrová kritéria jsou určeny výsledky z disciplín v korelaci s počtem bodů. Bodová hranice sčítající dvě nejpovedenějších disciplín je určující pro definitivní přijetí do SCM.

V sobotu 9.11. splnily podmínky 4 ze sedlčanských účastníků. Dva zbylí a jejich podpůrný tým dorazil pak k náhradnímu a opravnému termínu 30.11. do Nymburka. Bohužel se však nepodařilo uspět jednomu našemu závodníkovi. Výsledek však není ostudný! Ukazuje jen na důležitost komplexní přípravy a na slabší místa v jednotlivých disciplínách. To platí i pro úspěšné závodníky. Do SCM pro rok 2014 byly přijati Jakub Procházka, Bára Budková, Kristýna Vejvodová, Terka Lachoutová a Zuzka Štemberková. 

Výsledky z druhého výběrového kola do SCM naleznete zde.

 

Závěrem nezbývá než konstatovat a podzvihnout parádní výsledky, kteří naši účastníci nejen na testech, ale i v průběhu celé sezóny předváděli. Spolu s dalšími závodníky dokázali náš oddíl vyzdvednout v žebříčku nejúspěšnějších oddílů v ČR na 5. místo v mládeži a 7. celkově. Doufáme, snad i víme, že příští rok budeme slavit stejné úspěchy jako v roce letošní, ne-li větší.autor: T.K.
« Zpět na všechny aktuality