Doufáme, že se na stránkách budete jednoduše orientovat a naleznete vše potřebné.
V této sekci se dozvíte něco o historii oddílu, organizaci a jeho úspěšných reprezentatech na poli rychlostní kanoistiky.
Tato sekce patří informacím o místním týmu
dračích lodí - PRŮTRŽ DRAČEN.
/

Jablonecký trojúhelník a Liberecká 500

23. 9. 2013 19:44:45

V rámci Golden League 2013 se o víkendu 21. - 22. 9. uskutečnily závody v Jablonci nad Nisou - závod zvaný Jablonecký trojúhelník a v Liberci (Liberecká 500). Těmito dvěma závody byl uzavřen seriál 6 závodů (Golden League) - Memoriál Karla Leštiny, Kadaňský kilometr, Štít města Plzeň, Sedlecká pětistovka.

Jablonec nad Nisou nás v sobotu 21. 9. 2013 uvítal pochmurným a ubrečeným počasím. Podmínky závodu však byly pro všechny stejné, a tak naši závodníci postupně odcházeli vstříc silné konkurenci na vodu. Tam soupeřili na tratích 200m, 500m, 2km. Našim cílem bylo nasbírat, co nejvíce nejpřednějších umístění a nedovolit tak našemu silnému konkurentovi Spartě bodově nás předehnat v rámci soutěže Golden League. V závěru dne si téměr každý ze závodníků odvážel několik medailí, přesto jsme neměli nejmenší tušení kolik celkových bodů sedlčanský oddíl získal a jak si vede v celkovém umístění. Vše mělo být odhaleno následující den, kde jsem měli poslední možnost dosáhnout dalšího bodového zisku. Vydali jsme se tak do tepla horské chaty, nabrat nové síly.

V Liberci se nám počasí umoudřilo a závodníci vyráželi s lepší náladou avšak se stejný nasazením jako předešlý den na závod. Ačkoliv si vedli výboně, nebo-li obdobně jako předchozí den, napětí neustále stupňovaly zvěsti o dotahující se Spartě na náš bodový předstih. Po závodech tak přišlo napjaté očekávaní výsledků pro šest oddílů (TSE, SPA, KAD, JAB, SED, PPL), kteří splnily podmínky této soutěže. Závodů se však zúčastnilo devatenáct oddílů. Jakmile bylo vyhlášeno druhé místo, mohli jsme se konečně radovat z obhájení loňského vítěztví a z odměny, která pro nás byla připravena.