/ Vítá Vás OK Sedlčany
Doufáme, že se na stránkách budete jednoduše orientovat a naleznete vše potřebné.
/ Informace o oddílu
V této sekci se dozvíte něco o historii oddílu, organizaci a jeho úspěšných reprezentatech na poli rychlostní kanoistiky.
/ Dračí lodě
Tato sekce patří informacím o místním týmu
dračích lodí - PRŮTRŽ DRAČEN.
/

Kanoisté závodili na Častoboři

Kanoisté závodili na Častoboři
13. 9. 2015 17:14:02

Druhou záříjovou sobotu pořádal Tatran Sedlčany na Slapské přehradě Memoriál Bóži Karlíka. Zúčastnilo se 146 závodníků ze čtrnácti oddílů z celé republiky. Sedlčanský oddíl rychlostní kanoistiky pořádal v sobotu 12. 9. na Slapské přehradě Memoriál Bóži Karlíka. Tyto závody se na středisku Tatranu na vltavské Častoboři konají každý podzim a jsou věnovány památce Bóži Karlíka, který rychlostní kanoistiku v Sedlčanech založil. Rodina Karlíkova také tradičně udílí peněžní odměny pro vítěze závodů. Tento rok se účastnilo 146 závodníků ze čtrnácti oddílů a celkem bylo na závodech s doprovodem, rodiči a fanoušky kanoistů kolem 350 lidí. Počasí letos akci přálo a někteří otužilejší závodníci se dokonce ve Vltavě vykoupali.

 Závodili mladší i starší kanoisté i kajakáři, holky i kluci. Nejprve byly během dopoledne odjety tratě dlouhé na dva a pět kilometrů a později odpoledne krátké dvoustovky. Během celého dne si mohli všichni účastníci akce zakoupit pití a teplé jídlo z místní kuchyně (např. grilovaný hermelín nebo domácí hamburger). Po skončení oficiálních závodů se také konaly závody netradiční. Tzv. Bacunda cup, ve kterém každý musí po pěti stech metrech vystřídat kanoi a kajak, dále na deblech smíšené a rodinné posádky, závody pramic a Lachtan cup - jízda bez pádel. V celkovém bodování se pak na první pozici umístil oddíl KVS Praha, na druhé Sparta Praha a na třetí Jablonec – místní Sedlčany sice získaly nejvíce bodů, ale jako pořadatelé se svého umístění tradičně vzdávají.

 Pořádající oddíl Tatran Sedlčany by rád poděkoval za podporu Městu Sedlčany, Povltavským mlékárnám a spoustě dalších přátel a příznivců kanoistiky, bez jejichž pomoci by Memoriál Bóži Karlíka nemohl proběhnout. autor: Matěj Konvalinka
« Zpět na všechny aktuality