/ Vítá Vás OK Sedlčany
Doufáme, že se na stránkách budete jednoduše orientovat a naleznete vše potřebné.
/ Informace o oddílu
V této sekci se dozvíte něco o historii oddílu, organizaci a jeho úspěšných reprezentatech na poli rychlostní kanoistiky.
/ Dračí lodě
Tato sekce patří informacím o místním týmu
dračích lodí - PRŮTRŽ DRAČEN.
/

Kanoisté ze Sedlčan úspěšně na MČR v Račicích

Kanoisté ze Sedlčan úspěšně na MČR v Račicích
14. 8. 2021 17:51:35

A je z námi další úspěšné mistrovství republiky...V úterý, poslední červencový víkend odcestovala výprava sedlčanských kanoistů do Labe arény v Račicích, kde se konalo několikadenní mistrovství ČR v rychlostní kanoistice na krátkých tratích, které je vrcholem kanoistické sezóny a zároveň nejdůležitějším závodem v roce. Tento domácí šampionát je každoročně završením celoroční přípravy našich kanoistů, kterou zakončili čtrnáctidenním intenzivním soustředěním na Slapech na Častoboři, jež účasti na mistrovství předcházelo. 

Stejně jako loni, tak i letos byly některé závody nejen domácího ale i evropského a světového formátu přesunuty nebo zcela zrušeny, proto do poslední chvíle tedy nebylo jasné, z důvodu stále se zpřísňujících opatření ministerstva zdravotnictví proti Covid-19, zda se i toto mistrovství letos vůbec uskuteční.  Došlo sice na některá dílčí omezení pohybu na závodišti, ale díky disciplinovanosti závodníků, oddílů i diváků proběhly závody v kompletním rozsahu podle plánu. Na tratích dlouhých 200m, 500m a 1000m startovala téměř tisícovka sportovců ze 46 oddílů z celé České republiky v disciplínách singl, debl, čtyřkajak a čtyřkanoe, kteří bojovali nejen o národní tituly, ale i o nominace na zářijové mistrovsví světa v seniorské i juniorské kategorii a závodníků do 23 let. Podle Pavla Hottmara, trenéra české reprezentace, je pro mládež mistrovství hlavní motivací v přípravě a výsledky předurčují další směřování jednotlivých sportovců, trenérů i celých klubů. Je radost sledovat počet startujících dětí a vidět, kolik nadějných závodníků se snaží výkonnostně prosadit. Vyšší konkurence především v juniorských kategoriích a v kategoriích do 23 let je pak základem pro budoucí perspektivu celé reprezentace.

 V průběhu závodů kanoistům přálo slunečné počasí, které však doprovázely tropické letní teploty. Nedělní odpoledne pak přineslo silnější vítr a deštivé přeháňky, které zakončily tropický týden a zároveň letošní mistrovství.  Nejúspěšnějším závodníkem sedlčanského týmu se stal Adam Řezáč, který vybojoval v žákovské kategorii celkem tři medaile – zlato v singl disciplíně K1 500m, stříbro na K1 1000m a bronz na debl kajaku K2 500 společně se Šimonem Řezníčkem (KAD) a 4. místo na čtyřkajaku. Žačky Veronika Valsová a Bára Kadlečková si dojely společně s Lucií Činovcovou a Zuzanou Hanušovou na čtyřkajaku pro bronz na trati 500 a na debl kajaku zajely na prvním místě ve Finále B. Vítek Houda se umístil na druhém místě ve Finále B na trati 200m a na pátém místě ve Finále B na trati 500m. Dorosteneckou kategorii za Sedlčany reprezentoval  Tomáš Malina, který společně s Ondrou Vísnerem, Tomášem Vyčítalem a Danielem Tobiáškem vybojovali stříbrnou medaili na čtyřkanoi na trati  K4 500m, třetí místo ve Finále B na singl kanoi na trati C1 500m a celkově páté místo na debl kanoi na trati C1 1000m.  V kategorii nejmladších závodníků – benjamínků si dovezl dvě stříbrné medaile Hynek Houda na trati K1 500m a na debl kajaku na trati 500m, Vašek Hes jedna stříbrná medaile na debl kajaku K2 500m a bronzová medaile na trati K1 500m, Tomáš Řezáč jedna stříbrná medaile na trati K1 500m, Tomáš Andrle stříbro na debl kajaku na trati K1 500m, Tadeáš Faktor stříbro na debl kajaku na trati K1 500m a Anežka Hesová se umístila na druhém místě ve Finále B na singl kajaku na trati 500m.  

Většinu závodníků čeká nyní zasloužený krátký prázdninový odpočinek. Koncem srpna již ale čeká na naše mladé kanoisty další série nadcházející závodů Českého poháru a mimo jiné i mistrovství ČR na dlouhých tratích.autor: Katka Řezáčová
« Zpět na všechny aktuality