Doufáme, že se na stránkách budete jednoduše orientovat a naleznete vše potřebné.
V této sekci se dozvíte něco o historii oddílu, organizaci a jeho úspěšných reprezentatech na poli rychlostní kanoistiky.
Tato sekce patří informacím o místním týmu
dračích lodí - PRŮTRŽ DRAČEN.
/

MČR 5km mládež

29. 4. 2014 20:25:54

Závody MČR v trati na 5km v kategorii mládeže a veteránů zahájily sezónu na klidné periferii města Ústí nad Labem o víkendu 26. - 27. 4. 2014. Závodníci poměřili síly s širokou konkurencí z celé republiky. Startovními liniemi projelo téměr 450 závodníků ze 37 oddílů. Ačkoliv většinou bývají tyto jarní vytrvalostní závody pro Sedlčany méně úspěšné vzhledem ke ztíženým podmínkám, letos díky časnému jaru se Sedlčanskému oddílu dařilo. Závodníci si přivezli celkem 15 medailí. Benjamínkovské kategorie závodili na trati 2 km, žákovské a starší kat. pak v trati dlouhé 5 km. Každý závodník zajel max. 2 starty.

Sobotní den patřil singlům. Pro některé sedlčanské závodníky sobota znamenala úspěch a upřímné překvapení, pro někoho možná zklamání. Všichni si ale odnesli cenné zkušenosti, které zúroční v příštím závodě na dlouhé trati. Neboť úspěch na dlouhých tratích je krom tréninkové přípavy silně podmíněn strategickou vyspělostí závodníka. Konkurence byla opravdu veliká, zvláště v některých kategorií. Nejpočetnější skupinou byla kategorie žáků, kde závodilo 62 kajakářů. Lze ted usuzovat, že počet závodníků rychlostní kanoistiky stoupl a pravděpodobně bude stoupat i nadále.

První závod sobotního dne zajeli nejstarší benjamínci ročník 2002, kde Dan Csanyi a Lukáš Novotný obsadili 7. a 8 místo. V dívčí kategorii obhájila svou loňskou formu Katie Balane, která se s přehledem stala vítězkou svého ročníku. V závodě kanoistů se podařilo Ondrovi Weigertovi obsadit místo 5.

Radek Valsa junior předvedl výborný výsledek, který mu zajistil nejcennější medaili v kategorii benjamínků B, ročník 2003. V dívčím závodě odstartovala pak méně zkušená sedlčanská závodnice Markéta Marvalová, která i přes malé zkušenosti obsadila krásné 5. místo.

Nejmladší benjamínci reprezentujcí sedlčanský oddíl též zabodovali. Dominik Krbec si po napínavém souboji vydobil hodnotné, ač nepopulární 4. místo. V první čtvrtině startovního pole projel cílovou linií nejmladší reprezentant TSE na těchto závodech Ondra Budka. Pro Ondru však závod umístění neznamenal, přinesl mu ale ponaučení, že bojky se musí objíždět. Verče Samcové se pak podařilo zvítězit mezi dívkami a zajistila si tak zlatý kov.

dorostenky K2

Startovní čáru žákovské kategorie tvořilo celkem 62 závodníků, mezi kterými byli i 4 Sedlčanští kajakáři. Nejlépe si vedl Dan Balane, který obsadil parádní bramborovou pozici. Adam Mrázek a Jáchym Štemberk se pak umístili na hezkém 11. a 12. místě. V dívčí skupině předvedla výborný výkon Týna Vejvodová, která v napínavém závodě, získala 2. místo.

V dorostenecké kategorii si pěkné 10. místo zasloužil Kuba Procházka, který byl mírně indisponován zraněním ruky. A Matěj Konvalinka zářil také. Za dívky závodila Zuzka Štemberková, která se dokázala udržet mezi staršími dívkami závodící v reprezentaci a obsadila 5. místo. 6. místo pak patřilo Terce Lachoutové a 10. Báře Budkové.

Jediným závodníkem TSE za juniory byl kanoista Matěj Procházka. Ten k překvapení jeho samotného obsadil hezkou 5. pozici.

Neděle se nesla v duchu týmovém, tedy v závodech deblů (K2). I zde jsme získali hezké umístění a cenné kovy.

Benjamínských kategoriích uspěl debl Dana Csanyiho a Lukáše Novotného, kteří společnými silami vydobili bronzovou příčku. Katie Balane se svou deblistkou Kačkou Brettovou ze Sezemic ve své kategorii nenašly konkurenci a s přehledem zvítězily. Vítězství si také užil pár Radek Valsa a Dominik Krbec, kteří v závěrečném souboji zvítězili.

Krásný vyrovnaný závod, nerozhodný do poslední minuty zajeli žáci. Posledními metry 5km trati dokázali zvítězit Dan Balane a Jáchym Štemberk a získat tak bronzovou medaili. Zato v kategorii žaček Týna Vejvodová s Bárou Betlachovou z USK vyhrály závod s výrazným náskokem.

Závod K2 dorostenek byl pro Sedlčany úspěšný. Neboť na 2. místě skončil debl Zuzky Štemberkové a Báry Budkové a na bronz pak získala Terka Lachotová se svou deblistkou Adélou Janoškovou z ONV.