/ Vítá Vás OK Sedlčany
Doufáme, že se na stránkách budete jednoduše orientovat a naleznete vše potřebné.
/ Informace o oddílu
V této sekci se dozvíte něco o historii oddílu, organizaci a jeho úspěšných reprezentatech na poli rychlostní kanoistiky.
/ Dračí lodě
Tato sekce patří informacím o místním týmu
dračích lodí - PRŮTRŽ DRAČEN.
/

MČR krátkých tratí, Račice

MČR krátkých tratí, Račice
5. 8. 2014 21:25:27

Prodloužený víkend 1. - 3.8. patřil Mistrovství ČR krátkých tratí v Račicích, v pořadí již IV. závodu ČP. Celkem 32 sedlčanských kajakářek, kajakářů a kanoistů dorazilo v plné síle poměřit, ale i prověřit svou rychlost mezi silnou celorepublikovou konkurencí na tratích 200m, 500m a 1 kilometr. V závěrečném součtu si sedlčanští kanoisté odvezly 43 medailí - 15 zlatých, 18 stříbrných a 10 bronzových. Medailové místa, ale i přední místa ve velkých i malých finálí potvrzují kvalitu sedlčanských závodníků. Všem závodníkům patří gratulace a ocenění nejen za snahu a za výsledky v závodech, ale i za dřinu, kterou před nastoupením na závod podstoupili.MČR 2014 bylo oproti minulým rokům vysoce obsazeno - účastnilo se celkem 43 oddílů. Celkový počet závodníků byl rekordní, stejně tak počet odjetých startů.

Nejpočetnějšími kategoriemi byly zejména kategorie dětí do 11 let, tedy kat. benjamínků (dle ročníků ozdělené mezi další 3 podkategorie). Naši mladí kajakáři a kanoisté si nenechali v těchto kategorií sebrat přední, často i nejcennější místa. Úplně nejpočetnější však byla kategorie žáků, kde závodilo cca 65 kajakářů - většina našich závodníků si poctivě vybojovala jízdy v prvním nebo v druhém finále, dostala se tak mezi 18 nejlepších v této silné konkurenci. 

Naopak nejméně obsazenou kategorii představili překvapivě C1 junioři, ale ani zde Sedlčanský kanoista nechyběl.

 

Gratulace patří všem. Jmenovitě medailovým: Dan Balane (Z, 3xS, B), Ráďa Valsa a Verča Samcová (3xZ), Dominik Krbec (2xZ, S), Zuza Štemberková a Bára Budková (2xS, Z), Týna Vejvodová (2xS, B), Jáchym Štemberk (Z, S, B), Matěj Procházka (2x B, S), Kačka Balane (3x Z), Terka Lachoutová a Dan Csányi (S, B), Vojta Bartůněk, Lukáš Novotný, Štěpán Konvalinka, Ondra Budka (S), Adam Mrázek, Markéta Marvalová, Radek Valsa st. (B).

 

Za zmínku stojí také nominace Zuzky Štemberkové na mezinárodní závody zvané Olympijské naděje, letos pořádané v Piešťanech. Zuzka se nominovala ve všech odjetých tratí za kategorii dorostenek.

 

Výsledky z jednotlivých tratí, kategorií naleznete zde.

 autor: T.K.
« Zpět na všechny aktuality