/ Vítá Vás OK Sedlčany
Doufáme, že se na stránkách budete jednoduše orientovat a naleznete vše potřebné.
/ Informace o oddílu
V této sekci se dozvíte něco o historii oddílu, organizaci a jeho úspěšných reprezentatech na poli rychlostní kanoistiky.
/ Dračí lodě
Tato sekce patří informacím o místním týmu
dračích lodí - PRŮTRŽ DRAČEN.
/

Memoriál Bóži Karlíka

Memoriál Bóži Karlíka
6. 10. 2014 12:45:22

Dne 4.10. se uskutečnil již tradiční závod rychlostní kanoistiky "Memoriál Bóži Karlíka a Bacunda Cup", který vznikl na počest olympijského medailisty rychlostní kanoistiky Bohuslava Karlíka.V celkovém bodovém hodnocení oddílů, poté, co se pořadatelský klub vzdal 1. místa, zvítězili Spar'tané z Prahy, druhé místo obsadil KVS Praha a třetí pozici uhájil Sedlec. Putovní pohár Bacunda Cup putoval do KVS.

 

Tento závod probíhal v krásném prostředí rekreačního střediska Častoboř na Vltavě a účastnilo se ho rekordních 17 oddílů z celé republiky, s počtem 140 závodníků, v disciplínách K1, K2, C1, C2 na tratích 200m a 2 a 5 km. Kromě tradičních disciplín se tento závod pyšní ještě několika nestandardními disciplínami, a to závod Bacunda Cup, ve kterém se na trati utkají závodníci, kteří musí zvládnout jak kajak, tak kanoi. Na žebříčku obliby stojí asi nejvýše závod Lachtan Cup, ve kterém na hromadném startu stojí všichni bez ohledu na věkovou kategorii a typ lodě a utkají se na trati dlouhé 200m bez pádel, tedy do cíle se dopraví jen s pomocí svých rukou. Atmosféra byla přátelská, počasí nám relativně přálo, na konci jsme si mohli říct, že to dobře dopadlo. Je potřeba vyzvednout nepostradatelnou pomoc rodičů kanoistů a dále samozřejmě přízeň všech přispěvatelů - ať už finančních či věcných darů, bez kterých by se závod jen těžko zrealizoval.autor: k.š.
« Zpět na všechny aktuality