Doufáme, že se na stránkách budete jednoduše orientovat a naleznete vše potřebné.
V této sekci se dozvíte něco o historii oddílu, organizaci a jeho úspěšných reprezentatech na poli rychlostní kanoistiky.
Tato sekce patří informacím o místním týmu
/

Memoriál Bóži Karlíka

15. 9. 2016 19:11:23

Memoriál Bóži Karlíka na Častoboři

Memoriál Bóži Karlíka je název tradičních závodů, které pořádá oddíl rychlostní kanoistiky TJ
Tatran Sedlčany. Mezi vodáky mají dobré jméno a řada oddílů si tento „pouťák“ nenechá ujít. Letos
se tak na břehu Vltavy sešlo cca 250 závodníků z celkem 17 oddílů z celé republiky. Počasí
závodům přálo, bylo teplo a voda prohřátá, takže netradiční disciplíny jako Lachtan cup – pádlování
rukama, Bacunda cup – kombinace kanoe a kajak, a letos i pramice končily prima plánovanou
koupelí a všeobecným veselím. Klasické závody se skládaly z dlouhých tratí – 2km a 5km a
krátkých tratích na 200m. Vítězové dlouhých tratí od žákovských kategorií výše získávali kromě
medailí tzv. prize money, kterou do závodů vkládá rodina Karlíkova. Tomáš Karlík, syn Bóži
Karlíka, si závody nikdy nenechá ujít a přijíždí na ně s celou rodinou. Na stupních vítězů se
vystřídali závodníci ze všech oddílů, takže spokojeni byli všichni. Kromě medailí si závodníci
odnesli i věcné odměny, na které velkou měrou přispělo město Sedlčany a sedlčanské mlékárny. Za
vítězství na kanoi na trati 5km získal putovní pohár Jan Počta ze Sparty. Závod pramice vyhrál tým
sedlčanských závodníků a v závodu Bacunda cup suverénně vyhrál sedlčanský závodník a trenér
oddílové drobotiny Jakub Sůsa. Letošní závody navíc zpestřilo natáčení České televize s vybranými
sedlčanskými kanoisty pro reportáž do pořadu Lvíčata. Řada oddílů na Častoboři zůstala do neděle,
takže večer se vodáci sešli v jídelně na Tatranu a do ranních hodin povídali, ale také zpívali vodácké
odrhovačky doprovázené hrou na banjo, kytary a housle. Memoriál Bóži Karlíka máme úspěšně za
sebou a na dobré pohodě a hladkém průběhu závodů se podílela celá řada závodníků, jejich
rodinných příslušníků a kamarádů.

Memoriál Bóži Karlíka je název tradičních závodů, které pořádá oddíl rychlostní kanoistiky TJTatran Sedlčany. Mezi vodáky mají dobré jméno a řada oddílů si tento „pouťák“ nenechá ujít. Letosse tak na břehu Vltavy sešlo cca 250 závodníků z celkem 17 oddílů z celé republiky. Počasízávodům přálo, bylo teplo a voda prohřátá, takže netradiční disciplíny jako Lachtan cup – pádlovánírukama, Bacunda cup – kombinace kanoe a kajak, a letos i pramice končily prima plánovanoukoupelí a všeobecným veselím. Klasické závody se skládaly z dlouhých tratí – 2km a 5km akrátkých tratích na 200m. Vítězové dlouhých tratí od žákovských kategorií výše získávali kroměmedailí tzv. prize money, kterou do závodů vkládá rodina Karlíkova. Tomáš Karlík, syn BóžiKarlíka, si závody nikdy nenechá ujít a přijíždí na ně s celou rodinou. Na stupních vítězů sevystřídali závodníci ze všech oddílů, takže spokojeni byli všichni. Kromě medailí si závodníciodnesli i věcné odměny, na které velkou měrou přispělo město Sedlčany, sedlčanské mlékárny a KDS. Zavítězství na kanoi na trati 5km získal putovní pohár Jan Počta ze Sparty. Závod pramice vyhrál týmsedlčanských závodníků a v závodu Bacunda cup suverénně vyhrál sedlčanský závodník a trenéroddílové drobotiny Jakub Sůsa. Letošní závody navíc zpestřilo natáčení České televize s vybranýmisedlčanskými kanoisty pro reportáž do pořadu Lvíčata. Řada oddílů na Častoboři zůstala do neděle,takže večer se vodáci sešli v jídelně na Tatranu a do ranních hodin povídali, ale také zpívali vodáckéodrhovačky doprovázené hrou na banjo, kytary a housle. Memoriál Bóži Karlíka máme úspěšně zasebou a na dobré pohodě a hladkém průběhu závodů se podílela celá řada závodníků, jejichrodinných příslušníků a kamarádů.