Doufáme, že se na stránkách budete jednoduše orientovat a naleznete vše potřebné.
V této sekci se dozvíte něco o historii oddílu, organizaci a jeho úspěšných reprezentatech na poli rychlostní kanoistiky.
Tato sekce patří informacím o místním týmu
dračích lodí - PRŮTRŽ DRAČEN.
/

Memoriál Bóži Karlíka

5. 10. 2013 17:41:33

V sobotu 5. 10. 2013 na březích Slapské přehrady vypukl poslední závod sezóny 2013 v podobě tradičního závodu Memoriálu Bóži Karlíka.

V sobotu 5.10. se konal na území rekreačního zařízení Častoboř letos již 17.ročník kajakářských a kanoistických závodů. Pořadatelem závodů byl sedlčanský oddíl. Po důsledné přípravě a propagaci se v sobotních ranních hodinách dostavilo na start 10 oddílů z celé republiky, což čítalo cca 80 závodníků. Účastníci závodů se utkali na tratích 200m a 2000m nebo 5000m. Atmosféra na Tatranu byla velice přátelská, poklidná a s vědomím posledních letošních závodů si každý chtěl ten svůj závod opravdu užít. Kromě tradičních seriózních závodů se zde startují také velmi netradiční závody – Bacunda cup, kdy závodník musí zvládat jak jízdu na kanoi, tak na kajaku a loď v průběhu 1000m závodu střídá. Asi nejpopulárnějším závodem je tzv. Lachtan cup, kdy při hromadném startu nechají závodníci pádlo na břehu a k cíli na trati 200m se musí dostat pouze pomocí svých rukou. Celkových vítězem MBK se stala Sparta, druzí byli ze Sedlece od Plzně a třetí Žamberk, nepopulární čtrté místo obsadily Modřany. Sedlčany ve výčtu vítězů chybí jen proto, že se vzdali závěrečného hodnocení a cen, jinak bychom byli zaručeně před Spartou. Počasí bylo neskutečné, lepší jsme si nemohli přát. To se zase jednou podzim předvedl v těch nejlepších barvách, a to doslova.

Poděkování patří sponzorům akce: ČEZ, STROS, Pivovar Lobkowicz, Penzion Hulín, Povltavské mlékárny a.s., Řeznictví Jaromír Dvořák, Internetové stránky InGenius                        sponzorská