Doufáme, že se na stránkách budete jednoduše orientovat a naleznete vše potřebné.
V této sekci se dozvíte něco o historii oddílu, organizaci a jeho úspěšných reprezentatech na poli rychlostní kanoistiky.
Tato sekce patří informacím o místním týmu
/

Stříbrní benjamínci na Českém poháru v Chomutově

23. 6. 2021 10:48:44

Aneb velké závody pro malé závodníky z celé republiky v Chomutově...

Naši nejmenší sedlčanští kanoisté se první červnový víkend účastnili po dlouhé pandemické pauze letošního prvního závodu. Velká cena Chomutova a současně Český pohár benjamínků v rychlostní kanoistice, také nazývané jako „Velké závody pro malé závodníky z celé republiky“, se konaly v pěkném prostředí chomutovského Kamencového jezera. Všichni se moc těšili, až se opět budou moci setkat i s dětmi z jiných oddílů a poměřit své síly. Oproti závodním sezónám z předešlých let byl tento začátek sezóny i příprava na závody dost komplikované z důvodu četných omezení a nařízení. V posledním měsíci, kdy došlo k rozvolnění mimořádných opatření, tak mohli malí sportovci a sportovkyně, i když s menším omezením, opět trénovat na vodě. Pro některé sedlčanské kanoisty byly tyto závody jejich úplně první zkušeností na opravdové závodní trati. Někteří byli trochu nejistí, jiní plni očekávání ale všichni byli zvědaví, jak dopadnou jejich první velké závody.  Závodníci startovali na tratích 500m a 2000m v disciplínách single + debl kajak a singl + debl kanoe. Pro svou úplně první medaili a krásné třetí místo si zajela na trati 500m Lada Tulachová (1x bronz), cenné medaile získali na krátké trati také Hynek Houda (2x stříbro), Váša Hes (2x stříbro), Tomáš Řezáč (1x stříbro a 1x bronz) a Tomáš Andrle (bronz). Naši benjamínci tak odjížděli zpět do Sedlčan plni dojmů ze svých úplně prvních závodů, které jim přinesly velmi cenné zkušenosti.

autor: Katka Řezáčová