/ Vítá Vás OK Sedlčany
Doufáme, že se na stránkách budete jednoduše orientovat a naleznete vše potřebné.
/ Informace o oddílu
V této sekci se dozvíte něco o historii oddílu, organizaci a jeho úspěšných reprezentatech na poli rychlostní kanoistiky.
/ Dračí lodě
Tato sekce patří informacím o místním týmu
dračích lodí - PRŮTRŽ DRAČEN.
/

Trénink s olympionikem Danešem Havlem

Trénink s olympionikem Danešem Havlem
3. 10. 2013 11:49:28

Ve středu 2. října si naši závodníci měli možnost zajet trénink s Danem Havlem, bronzovým olympijským vítězem na čtyráku a stříbrným na letošním mistrovství světa. Jel s velkými, menšími i nejmenšími a všem se snažil alespoň něco říci k technice a stylu jízdy, alespoň pár slov každému. Doufejme, že si jeho rady vezmou k srdci.Po celkem náročném společném focení na vodě, které bylo vzhledem k počtu závodníků na lodích téměř nemožné, byli všichni mokří a pěkně promrzlí. Ale vydrželi! Po převlečení do suchého a u hrnků horkého čaje se pak všichni závodníci sešli v teplém zázemí loděnice, kde měli Dana pro sebe a mohli se ho ptát, na co chtěli.

Sešlo se i dost rodičů závodníků, kteří si Dana chtěli poslechnout, takže v loděnici bylo opravdu nasardinkováno. Probrali jsme pádlovací trenažery, tréninkové plány vrcholového sportovce, oblíbené závody, Danovy deblisty, jeho začátky v Sedlčanech a pak v pražských oddílech, stravu atd. apod. Neopomněli jsme také probrat údržbu lodí a starání se o ně, protože to je věčné oddílové téma. Dobře, že vše zaznělo nahlas, snad to povede k větší zodpovědnosti ke svým a oddílovým věcem.

Rozruch způsobily medaile z mistrovství světa, Evropy a samozřejmě bronzová z olympiády, které Dan nechal mezi kanoisty kolovat. Někteří se s medailí nechali vyfotit, potěžkávali, obdivovali a komentovali. Po vyčerpání všech dotazů jsme Dana „propustili“ s nezdravou kyticí klobás a doufáme, že na sedlčanskou přehradu mezi kanoisty zase někdy zavítá.autor: A.B.
« Zpět na všechny aktuality