/ Vítá Vás OK Sedlčany
Doufáme, že se na stránkách budete jednoduše orientovat a naleznete vše potřebné.
/ Informace o oddílu
V této sekci se dozvíte něco o historii oddílu, organizaci a jeho úspěšných reprezentatech na poli rychlostní kanoistiky.
/ Dračí lodě
Tato sekce patří informacím o místním týmu
dračích lodí - PRŮTRŽ DRAČEN.
/

Štětí Open 2013 - Zahájení sezóny

Štětí Open 2013 - Zahájení sezóny
16. 5. 2013 0:00:00

Zdar draci a dračky,

tak se nám zas dotočil koběh jaro, léto, podzim, zima a odstartoval nám náš druhý rok působení ve Dragon Boat Grand Prix. První naše představerní se odehrálo, tak jako vloni na GP Štětí. Závodilo se na standartních tratích 200 a 1000m. Nechápu jak je to možné ale i kdyby celý týden padali hovna s hákem, tak na závody dračích lodí prostě bývá hezky a to se letos opět potvrdilo i ve Štětí. Ale zpátky k samotným závodům. V rozjížďce byl naším největším konkurentem tým Pilsner dragons, ale to pro nás byla jen lehčí rozcvička a tak jsme se po suveréním postupu z prvního místa lehce prokousali do semifinále. Všechny ale zamrazilo když jsme ještě v mokrém tričku hleděli do rozpisu semifinálové jízdy. Tato jízda připomínala spíš velké finále a startovali zde: A-fitness Roudnice, Předonín, draci MZV (o těch prozradím, že vyhráli malé finále) a naše maličkost. Čili z favoritů závodu chyběli jen domácí Mondi Štětí. Nebyl čas fňukat nad krutostí a nelítostí osudu. Přišel čas vyhrnout si rukávy a vylovit z těch sraček, do kterejch jsme byli vrženi, co se dá. Stáli jsme na startu a naše morálka nebyla hodná vítězů mnohých dračích klání. Ale nervozita byla cítit ze všech stran. Bylo odstartováno a všechny tři lodě, kromě draků MZV, se drželi pohromadě. Bylo po 150m závodu a žádná loď neodskakovala ani nezaostávala. Cíl přišel záhy a když jsme se s kapitánem rozhlédli, zdálo se nám jasné, že se bude historie opakovat a my na prvním závodě opět budeme působit pouze v bída finále B. Po chvíli smutnění k nám přišli dobří poslové z Mondi a tvrdili nám, že jsme závod vyhráli, čemuž se nám nechtělo věřit. Když to však rozhlásil i oficír strejda Klimbera, neslo se opět závodištěm mocné zvolání Průůůůtrž! Druzí skončily borci z Předonína a černý kůň, Tým A-fitness si vychutnal náš loňský osud a vypadl do finále B. Se svým působením ve finále B se však nepopasoval se ctí a finále B zabalil. Finále A se skládalo ze samých známých jmen. Předonín, Mondi Štětí, Pilsner Dragons a opět naše maličkost. Ať finále dopadne jak chce, náš výsledek z loňska bude vylepšen. Nervozita z nás po semifinále opadla a opět jsme nastupovali jako mužstvo s velkým sebevědomím. Během chvíle bylo odstartováno. Opět začla řež. Bojovalo se tvrdě a v půli trati byla naše posádka na bramborovém umístění. Průběh ze 100m na 150m si nepamatuji, ale na posledních padesáti metrech se vzbudila bestie ze Sedlčan a začla požírat umístění svých soupeřů před sebou. A když se bestie nasytila bylo z toho zlato pro Průtrž! Výborně posádko, nevím kde se to v nás vzalo, ale ten závěr byl fenomenální! Lepší zahájení sezóny nás potkat nemohlo! Opětovný mocný řev vystupující Průtrži a televize marně se snažící udělat rozhovor s naším kapitánem, který přes vítěznou euforii nemohl být slyšet. Druhou příčku obsadil Předonín a bronz uzurpovali domácí Mondi Štětí. Toliko asi k dvoustovce a hurá na kilák.

 

Startovali jsme jako poslední posádka v poslední jízdě a loď od začátku měla výborný rytmus a silou medvědí krájela metry dlouhé distance a překonávala vlny soupeřů před námi. K dojetí Předonína startujícího před námi chybělo málo. Ovšem náš kormidelník se moc nevyznamenal a v každé obrátce ztratil dost z našich pracně stažených metrů. Během kilometru jsme sice žádnou loď nesjely, ale pocit ze závodu byl přesto dobrý. No a jak to dopadlo? To Vám neřeknu, protože jste tam měli bejt!


Nasralo vás to? Tak dobře. Tak já Vám to teda řeknu. Průtrž předjela všechny z jízdy šampiónů a ukořistila v celkovém pořadí druhé místo a pokořil ji pouze černý kůň závodu. Tým A-Fitness jedoucí na klidné vodě v bezvětří a s lepším kormidelníkem. Hold není každý den posvícení, ale Průtrž o sobě dala opět mocně vědět a skvěle zahájila letošní sezonu.


Takže protentokrát se loučím z jednodenního Štětí a příště hurá z našeho milovaného Lipna, kde již lze pouze obhájit a vylepšit dlouhou. A sami víte, jaké zde byly ceny :P ! Takže proklepat ruce, připravit záda a formu s sebou!

                                                                                                                  pája

 

 


 

Sportu zdar a Průtrži zvláště!

 

 

 

Pájaautor: Pája
« Zpět na rubriku "Dračí lodě"